PIKNIK „Z ratownictwem wodnym na TY” podsumowanie

W dniu 14.08.2021, na kąpielisku „Słoneczko” w Piotrkowie Trybunalskim Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Piotrkowie Trybunalskim, przy ogromnym wsparciu jakiego udzielił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim, przeprowadziło Piknik pod hasłem „Z ratownictwem wodnym na TY”.

W pikniku wzięło udział 297 osób, które rywalizowały w 8 konkurencjach o charakterze para ratowniczym. Uczestnicy Pikniku otrzymywali pakiet cateringowy, a startujący w każdej konkurencji nagradzani byli drobnymi upominkami. Uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji jakim był pneumatyczny wodny tor przeszkód (cieszący się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza najmłodszych uczestników Pikniku), holowanie na „bananie” za skuterem wodnym oraz obserwacja pokazu łodzi z napędem śmigłowym tzw. airboat’a.

W czasie Pikniku przeprowadzono pokaz akcji ratowniczej z udziałem ratowników wodnych oraz ratowników medycznych a urozmaiceniem pikniku był wyścig kajakowy dwuosobowych reprezentacji służb mundurowych i ratowniczych.

Na ceremonii zakończenia Pikniku, którą swoją obecnością zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Pan Zbigniew Ziemba, Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim – Pani Karolina Cubała, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim – mł. insp. Rafał Rękawicki oraz reprezentujący Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim bryg. Pawła Delę – strażacy z JRG PSP w Piotrkowie Trybunalskim – wręczono puchary najlepszym osadom w wyścigu kajakowym oraz rozlosowano  (z pośród wszystkich uczestników Pikniku, którzy wzięli udział w przynajmniej 3 z pośród 8 przygotowanych konkurencji) trzy cenne nagrody główne, którymi były hulajnogi elektryczne a najlepsi w poszczególnych konkurencjach (z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe i płeć) otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Piknik zakończył się grillowaniem kiełbasek, które uczestnicy otrzymali w ramach pakietu cateringowego.

Klasyfikacja końcowa drużyn startujących w wyścigu kajakowym przedstawia się następująco:

I miejsce – Rejonowe WOPR w Piotrkowie Trybunalskim,

II miejsce – KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim,

III miejsce – OSP KSRG w Rozprzy,

IV miejsce – KM Policji w Piotrkowie Trybunalskim,

V miejsce – Stowarzyszenie „Sztab ratownictwa w Bełchatowie”.

Szkoda tylko, że nie wszyscy skorzystali z zaproszenia do wyścigu, który był oprócz współzawodnictwa, fajną zabawą i okazją do integracji ludzi i instytucji, które na co dzień współpracują ze sobą w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego.